دکتر ریحانه صباحی / دانستنی های زنان / هزینه زایمان سزارین سال ۱۴۰۳ در اصفهان
۳ دقیقه
هزینه زایمان سزارین

هزینه زایمان سزارین سال ۱۴۰۳ در اصفهان

آنچه می خوانید...
  • هزینه زایمان سزارین سال ۱۴۰۳ در اصفهان چقدر است؟

یکی از چالش ها و نگرانی های بانوان از ابتدای بارداری تا پایان دوره، انتخاب روش زایمان می‌باشد. بسیاری از خانم ها با داشتن هراس از زایمان طبیعی به سزارین علاقه مند هستند اما برخی دیگر فقط نوع طبیعی آن را می‌پسندند. به هر حال انتخاب نوع زایمان به عهده متخصص زنان است زیرا باید ابتدا شرایط بدنی و سلامت مادر و جنین مورد بررسی قرار گیرد. اما مسئله هزینه های زایمان نیز گاهی در انتخاب نوع زایمان موثر است. در این مقاله در رابطه با هزینه زایمان سزارین در اصفهان برای شما صحبت خواهیم کرد.

هزینه زایمان سزارین

هزینه زایمان سزارین در سال ۱۴۰۳

همانطور که می‌دانید سزارین نسبت به زایمان طبیعی دارای چالش های متفاوتی هستند و هزینه های آن ها چه در بیمارستان دولتی و چه در بیمارستان خصوصی با یکدیگر تفاوت های چشمگیری دارد. بسیاری از افراد در بیمارستان خود یک اتاق خصوصی را برای زایمان سزارین انتخاب می‌کنند که نیز هزینه های مجزایی را شامل می‌شود.

میزان هزینه زایمان از نوع سزارین در بیمارستان دولتی چندان زیاد نیست. همچنین قابل توجه است که اکثریت خانم های باردار دارای بیمه و بیمه های تکمیلی هستند و همانطور که می‌دانید میزان بسیاری از هزینه های زایمان را شامل خواهد شد. مقدار هزینه زایمان تقریبا در همه کشور ها بالا بوده و این مقدار در کشور ما معقول است. دکتر ریحانه صباحی در بیمارستان میلاد و زهرای مرضیه به زایمان طبیعی و زایمان سزارین در اصفهان می‌پردازد. لازم  به ذکر است که تعرفه های زایمان مشخص بوده و لازم است تا شخص به صورت حضوری جهت معاینه و بررسی های لازم به پزشک مراجعه کند.

همانطور که مشخص است، زایمان از هر نوعی امری بسیار مهم بوده و اگر شما ساکن شهر اصفهان هستید می‌توانید برای این فرآیند به بهترین متخصص زنان در اصفهان مراجعه نمایید.

موارد تاثیر گذار در میزان هزینه های زایمان سزارین

همانطور که می‌دانید مواردی در مقدار هزینه های زایمان تاثیرگذار خواهد بود که به برخی از مهمترین آن ها اشاره خواهیم داشت.

هزینه های دارو

طبیعتا برای زایمان سزارین به شما داروی بی حسی و یا بیهوشی تزریق می‌گردد و طی قبل و بعد عمل برای شما سرم استفاده می‌شود. در این حین ممکن است که دارو های دیگری توسط پزشک بکار گرفته شود که همه این موارد مقداری هزینه را در بر می‌گیرد.

سابقه و تجربه متخصص زنان

شاید شما هم به این مورد برخورده باشید که میزان هزینه ذکر شده از جانب تعدادی متخص زنان برای زایمان سزارین و حتی طبیعی متفاوت باشد.

مدت بستری بودن در بیمارستان

درواقع شخص بعد از زایمان سزارین، باید یک شب در بیمارستان بستری باشد اما گاهی به دلیل شرایط فرد نیاز می‌شود که شخص دو شب در بیمارستان بستری بماند. تمامی مدت زمانی که شخص بعد از زایمان سزارین در بیمارستان بستری می‌ماند، بر مقدار هزینه ها تاثیرگذار خواهد بود.

تعرفه بیمارستان دولتی یا خصوصی

جالب است بدانید که مقدار تعرفه های زایمان سزارین در بیمارستان دولتی و خصوصی متفاوت می‌باشد.

شرایط نوزاد متولد شده

گاهی شرایط نوزاد متولد شده در ابتدای تولد، خاص بوده و شاید نیاز به دستگاه تنفس و یا دستگاه ضد زردی داشته باشد. این موارد نیز بر مقدار هزینه نیز تاثیر دارد.

تک قلویی، دوقلویی یا چند قلویی نوزاد

اینکه تعداد نوزادان در شکم مادر چند عدد باشد نیز بر مقدار هزینه زایمان سزارین گاها تاثیر خواهد گذاشت.

هزینه های جانبی

روند زایمان و هر نوع عمل دیگر نیز شامل هزینه های جانبی می‌باشد. این گزینه ها شامل آزمایش گروه خون قبل از عمل و لباس مخصوص اتاق عمل و دمپایی و سوند و ….. می‌باشد.

دکتر ریحانه صباحی

متخصص زنان، زایمان و نازایی در اصفهان​
– نازایی و تشخیص و درمان
– بیماری های زنان و مراقبت از بانوان در سنین باروری و همچنین یائسگی
– مراقبت از دختران نوجوان و مشاوره در زمینه بلوغ و مسائل مرتبط با آن
– اقدامات تشخیصی از قبیل پاپ اسمیر، سونوگرافی ، اندومتریال بیوپسی، کوتریزاسیون وکرایو، IUI، آمنیوسنتر و انواع جراحی های زنان

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *