دکتر ریحانه صباحی / دانستنی های زنان / بهترین متخصص زنان در اصفهان
۱۴ دقیقه

بهترین متخصص زنان در اصفهان

آنچه می خوانید...
  • بهترین متخصص زنان و زایمان در اصفهان کدام پزشک است؟
  • مراجعه به دکتر زنان در چه مواقعی ضرورت دارد؟

دختران جوان از سنین بلوغ و به طور مداوم در طول زندگی خود باید به دکتر زنان برای معاینات و بررسی‌های سلامت ناحیه تناسلی نیاز دارند. ناحیه تناسلی برای بانوان از اهمیت زیادی برخوردار بوده و به همین دلیل است که باید در انتخاب متخصص زنان تمام دقت خود را به کار بگیرید. در این مقاله شما را در زمینه انتخاب بهترین متخصص زنان راهنمایی خواهیم کرد تا بتوانید بهترین پزشک در شهر خود انتخاب نمایید.

دکتر زنان اصفهان
مواردتوضیحات
ویژگی دکتر زنان خوبرعایت تمامی استانداردها
توانایی در برقراری ارتباط
شرکت در دوره‌های تخصصی
شخصیت قابل اعتماد برای مراجعه‌کننده
برخورداری از دانش کافی رد حوزه‌های تخصصی
انواع روش زایمانزایمان برادلی
زایمان در آب
زایمان به روش سزارین
زایمان به روش طبیعی
خدمات دکتر زنانانواع زایمان
انواع آزمایشات زنان
درمان بیماری‌های زنان
جراحی‌های زیبایی زنان

دکتر زنان کیست و چه تخصصی دارد؟

دکتر زنان در واقع پزشکی است که به صورت تخصصی در زمینه زنان و زایمان و نازایی تحصیل کرده است. بهترین دکتر زنان باید در تمامی زمینه‌ها مانند تکنیک‌های زیبایی و درمانی نیز فعالیت داشته باشد. همچنین دکتر زنان باید قادر به تشخیص بیماری‌های زنان از جمله بیماری‌های رحمی، سرطان تخمدان، اختلالات هورمونی و بارداری‌های خارج رحمی و … باشد.

بانوان برای انتخاب دکتر زنان باید به این مورد توجه داشته باشند که قرار نیست در هر زمان و یا به صورت دوره‌ ای متخصص زنان خود را عوض نمایند، به همین دلیل بهتر است که در انتخاب خود سهل انگاری نکنید و بعد از تحقیقات کامل، پزشک خود را انتخاب نمایید.

اگر فرصت مطالعه این مقاله را ندارید، می‌توانید به پادکست خلاصه زیر گوش دهید.

تفاوت ماما و متخصص زنان و زایمان

در واقع مهارت ماما و متخصص زنان با یکدیگر متفاوت بوده و اغلب بانوان برای دوران بارداری و زایمان ترجیح دارند که به دکتر زنان مراجعه کنند. پزشک ماما در واقع وظیفه حفظ سلامت جنین و مادر را بر عهده داشته اما متخصص زنان وظیفه دارد که از قبل دوران بارداری، خانم را همراهی کرده و انواع مشکلات و چالش‌های وی را برطرف نماید.

مراجعه به متخصص زنان قبل از بارداری

به طور کلی خانم‌ها برای دوران بارداری معمولا از قبل برنامه‌ریزی داشته و معمولا به یکباره برای فرزندآوری تصمیم گیری نمی‌کنند. بهتر است خانم‌هایی که تصمیم به بارداری دارند، حدود ۳ الی ۵ ماه قبل به بهترین متخصص زنان در اصفهان مراجعه داشته باشند و تحت نظر قرار بگیرند تا آزمایشات لازم و تست پاپ اسمیر را انجام دهند که از بابت عدم بیماری‌های بدخیم و عفونی اطمینان حاصل کنند. همچنین دکتر زنان بررسی می‌کند که فرد به تزریق واکسن سرخجه و یا هپاتیت نیاز دارد و یا بدن وی به آبله مرغان مصون است یا خیر.

گاهی نیاز است تا فرد، مدتی قبل از دوران بارداری از مکمل‌ها و ویتامین‌ها استفاده نماید که همه این موارد باید تحت نظر دکتر زنان خوب بررسی شود.

بارداری و زایمان در اصفهان

[ays_quiz id=”3″]

انواع بیماری‌های زنانه

بسیاری از بیماری‌ها و اختلالاتی وجود دارد که خانم‌ها باید برای معاینات بیشتر و درمان به متخصص زنان مراجعه نماید:

بیماری‌های دستگاه تناسلی

همانطور که می‌دانید دستگاه تناسلی بانوان از اهمیت زیادی برخوردار بوده و باید حتما در صورت بروز کوچکترین علائمی پیگیری شوند. در واقع بانوان باید چکاپ‌های دوره‌ای لازم را به موقع انجام دهند که با مشکلات ناخوشایند مواجه نشوند. بیماری‌های التهاب لگنی، انواع زگیل تناسلی، انواع عفونت‌های ادراری و زنانه که باید بدون درمان‌های خودسرانه فقط توسط دکتر زنان پیگیری شوند.

۰۱:۵۱
truncate dir-rtl

کولپوسکوپی دهانه رحم

بیماری‌های بدخیم سرطانی ناحیه تناسلی

متاسفانه برخی مواقع خانم‌ها به دلیل عدم اهمیت به تست پاپ اسمیر دوره‌ای، با تشخیص دیرهنگام بیماری‌های سرطان تخمدان و یا مسکلات بدخیم خاموش مواجه می‌شوند.

اینستاگرام دکتر ریحانه صباحی

ویژگی بهترین متخصص زنان و زایمان

دکتر زنان باید دارای ویژگی‌های خوبی باشد که بیماران بتوانند راحت باشند و تمامی سوالات ذهن خود را بپرسند تا بتوانند آن‌ها را رفع رجوع کنند. در ادامه به برخی از ویژگی‌های مناسب و ضروری دکتر زنان اشاره خواهیم داشت:

توانایی تصمیم گیری سریع

متخصص زنان باید توانایی بررسی و تشخیص بیماری را داشته باشد و همچنین این توانایی را داشته باشد که بتواند منبع بیماری‌ها را پیدا کند. دکتر زنان باید بتواند در برابر بیماری و مشکلات تشخیص داده، تصمیم گیری به موقع داشته باشد و به موقع بیماران را تحت درمان قرار دهد.


مهارت‌های برقراری ارتباط موثر

یکی از موارد مهم میان بیماران و پزشکان زنان این است که مراجعه‌کننده باید بتواند از پزشک خود هر سوالی در ذهن دارد، بپرسد تا دچار گنگی در بیماری خود و روند درمان نباشد. خانم‌ها باید توجه کنند که این توانایی برقراری ارتباط بسیار مهم بوده و باید حتما به آن اهمیت داده شود. درمان موفق زمانی اتفاق می‌افتد که مهارت برقراری ارتباط میان این دو افراد وجود داشته باشد. اغلب بانوانی که نمی‌توانند با دکتر زنان خود ارتباط برقرار نمایند، در روند درمان با مشکل و چالش‌های زیادی مواجه می‌شوند.


بروز بودن اطلاعات پزشکی

اگر به دنبال یک متخصص زنان موفق هستید، باید حتما دکتری را انتخاب نمایید که از مهارت لازم برخوردار باشد و از پیشرفته‌ترین و نوین‌ترین تکنیک‌ها استفاده کند. بسیاری از روش‌هایی که پزشکان زنان هنوز در انواع جراحی‌های زنان بکار می‌گیرند، قدیمی بوده اما نتایج خوبی به همراه دارد. قابل ذکر است که این مسئله امکان پذیر است زیرا گاهی پزشک تشخیص می‌دهد که یک روش قدیمی در این مورد کاربردی‌تر است اما به هر حال وی باید دارای دانش بروز باشد.


دلسوزی با بیمار

مراجعه‌کنندگان باید این مورد را احساس کنند که پزشک با آن‌ها همدلی می‌کند و واقعا مایل است تا به بیمار کمک و وی را درمان کند. به این ترتیب بیماران اطمینان بیشتری نسبت به پزشک پیدا کرده و برای روند درمان و انجام تکنیک‌های پیشنهادی بیشتر اعتماد خواهد کرد.


حفظ اسرار بیمار و مراجعه‌کننده

یکی از مهمترین مواردی که پزشک زنان باید دارای این خصوصیات باشد این است که تمامی اطلاعات و مشکلات بیمار را مانند یک راز پیش خود نگه دارد و شرایط وی را پیش کسی فاش نکند. این موارد تقریبا برای همسر شخص نیز فاش نخواهد شد.


داشتن تجربه و سابقه

تجربه از مهمترین مواردی است که پزشک در حوزه فعالیتی خود باید داشته باشد. فرد قبل از انتخاب دکتر زنان باید به میزان تجربه پزشک واقف باشد و بداند که وی دارای سال‌ها فعالیت در زمینه مربوطه می‌باشد. هر چه میزان دانش و تجربه کاری دکتر زنان بیشتر باشد، وی تصمیمات بهتری و انتخاب نوع درمان و روند انجام آن خواهد گرفت.


ارائه خدمات مشاوره آنلاین

بهتر است خانم‌ها به این مورد توجه داشته باشند که گاهی فرصت مراجعه حضوری به دکتر زنان میسر نمی‌شود و یا به طور ناگهانی سوالی یا مشکلی پیش آمده که باید حتما از پزشک زنان راهنمایی گرفته شود. در این صورت باید قبل از انتخاب بهترین متخصص زنان حتما به این نکته توجه کنید که دکتر منتخب، دارای خدمات مشاوره آنلاین باشد. خصوصا در شهر‌های بزرگ مانند اصفهان، لازم است تا پزشک زنان، درمان آنلاین نیز داشته باشد.

در ویدئو زیر دکتر ریحانه صباحی به سوالات متداول بانوان در رابطه با جراحی‌های زیبایی زنان پرداخته است.

۳۷:۴۷
truncate dir-rtl

پاسخ به سوالات در مورد جراحی زیبایی واژن

جهت مشاوره رایگان با بهترین متخصص زنان در اصفهان، فرم زیر را پر نمایید و شماره تماس خود را برای برقراری ارتباط وارد نمایید.

نام
تلفن
پیام مشاوره
فرم شما با موفقیت ارسال شد. در کوتاه ترین زمان با شما ارتباط برقرار می‌شود.
متاسفانه فرم شما با موفقیت ارسال نشد. لطفا مجدد بری ارسال فرم تلاش نمایید.

خدمات بهترین دکتر زنان و زایمان و نازایی

همانطور که تا حدودی مطلع هستید، دکتر زنان و زایمان دارای خدمات بسیار متنوعی است که در حوزه تخصصی خود ارائه می‌دهد. برخی از پزشکان زنان، خدمات خود را تنها به جنبه‌های زیبایی معطوف کرده اند و برخی دیگر علاوه بر رسته درمانی و زایمان در راستای درمان‌های ناباروری نیز فعالیت دارند. در ادامه به برخی از خدمات دکتر ریحانه صباحی اشاره خواهیم داشت که البته ناگفته نماند موارد ذکر شده تنها برخی از خدماتی است که دکتر صباحی ارائه می‌دهند.

تماس با دکتر ریحانه صباحی

اهمیت مراجعه به دکتر زنان خوب چیست؟

امروزه بسیاری از بانوان تصور دارند که این روش خوب است که بدون مراجعه به دکتر زنان، به طور خودسرانه از دارو درمانی استفاده می‌کنند اما باید این مورد را بدانند که اغلب مشکلات زنانه باید تحت نظر متخصص زنان قرار بگیرد تا درمان صورت گیرد زیرا در غیر این صورت فقط علائم بیماری‌ها را تا حدودی بهبود بخشیده و سپس مجدد تمامی این مشکلات نیز با شدت بیشتری بروز می‌کند.

سایر علل مراجعه به متخصص زنان خوب:

درمان اختلالات جنسی

امروزه این مشکل بسیار رایج شده که بانوان با اختلالات جنسی و تاخیر در ارگاسم مواجه شده اند. بهتر است آزمایشات هورمونی لازم در ابتدا انجام و توسط متخصص زنان بررسی گردد. در صورتی که بانوان این مشکل را نادیده بگیرند، در زندگی شخصی با مشکل مواجه می‌شوند.

آمادگی قبل و دوران بارداری

خانم‌ها باید به این نکته توجه داشته باشند که لازم است تا قبل از تصمیم به بارداری تحت نظر متخصص زنان باشند تا در زمان اقدامات اولیه با ویتامین‌ها و موارد معدنی رو به رو نشوند و سلامت خود و جنینشان به خطر نیفتد.

چکاپ‌های دوره‌ای سلامت زنان

بانوان باید از دوران بلوغ به بعد به صورت دوره‌ای چکاپ لازم و معاینات مرتبط با ناحیه تناسلی را انجام دهند تا از سلامت این دستگاه اطمینان حاصل کنند و با مشکلات عفونی و یا بیماری‌های بدخیم مواجه نشوند. چکاپ‌های دوره‌ای سلامت زنان از سنین ۲۷ سالگی به بعد باید بسیار جدی گرفته شود که در صورت وجود موارد ناسالم، فرد دیر با آن‌ها مواجه نشود.

مقاله زایمان طبیعی دکتر صباحی

چگونه یک متخصص زنان خوب در اصفهان پیدا کنیم؟

همانطور که می‌دانید امروزه روش‌های متعددی برای تحقیقات درباره پزشکان وجود دارد و البته برگزیدن یک متخصص زنان خوب در شهر‌های بزرگ مانند اصفهان نسبت به سایر شهرها نیز دشوارتر است. مهمترین توصیه این است که سعی کنید برای انتخاب پزشک مناسب خود، حداقل از دو روش تحقیقاتی ذکر شده استفاده کنید و تنها به یکی از موارد اکتفا نکنید. در ادامه ما به شما کمک می‌کنیم تا بتوانید بهترین متخصص زنان در اصفهان را برای خود برگزینید و در این رابطه دیگر دغدغه‌ای نداشته باشید.

تحقیق با استفاده از اینترنت

امروزه یکی از متداول‌ترین روش‌ها برای انتخاب یک دکتر زنان خوب، تحقیق و جستجو در اینترنت می‌باشد. جستجوی اینترنتی شما باید به گونه‌ای باشد که نظرات مراجعه‌کنندگان را بخوانید و تصمیم‌گیری کنید.

پرس‌ و جو از سایر مراجعه‌کنندگان

یکی از روش‌های متداول و کاربردی این است که در رابطه با خدمات پزشک و اخلاق وی از مراجعه‌کنندگان مطب پرس‌و‌جو کند. با تحقیق از مراجعین، متوجه میزان اهمیتی که پزشک به بیماران می‌دهد، خواهید شد.

دکتر زنان خوب در اصفهان

شبکه‌های اجتماعی

یکی از گسترده‌ترین فضاها برای تحقیق و بررسی و انتخاب یک پزشک خود، فضای شبکه‌های اجتماعی است که به عنوان مثال در این محیط‌ها می‌توانید نمونه کارهای پزشک را در رابطه با خدمات مد نظر خود، مشاهده کنید.


جهت شنیدن رضایت مندی مراجعه کننده دکتر ریحانه صباحی، ویس زیر را گوش دهید.

چرا دکتر ریحانه صباحی؟

ایشان متخصص زنان، زایمان و نازایی در اصفهان هستند که برای راحتی بیماران ارزش زیادی قائل بوده و به همین دلیل علاوه بر مطب، در شهرک سلامت اصفهان نیز فعالیت دارند. دکتر ریحانه صباحی در زمینه نازایی و درمان بیماری‌های زنان علاوه بر جراحی‌های زیبایی و انواع آزمایشات و مراقبت‌های دوران بارداری و یائسگی زودرس و … فعالیت دارند. ایشان اخلاق بسیار دلسوزانه‌ای با بیمار داشته و کاملا احساس همدردی و قابل اعتماد بودن را از ایشان بدست خواهید آورد. دکتر صباحی برای تمامی مراجعه‌کنندگان یک به یک وقت می‌گذارد تا بهترین درمان را برایشان ارائه دهد.

اگر دچار مشکل خشکی واژن هستید، ویدئو زیر را مشاهده نمایید.

۰۰:۴۰
truncate dir-rtl

درمان خشکی واژن ۱

سوالات متداول

دکتر ریحانه صباحی در کدام بیمارستان‌ها فعالیت دارد؟

دکتر ریحانه صباحی در اصفهان در بیمارستان میلاد واقع در شهرک امیریه و بیمارستان زهرای مرضیه واقع در میدان قدس مشغول به فعالیت هستند. دقت فرمایید که برای انجام تمامی کار های درمانی و زیبایی در حوزه زنان، به بهترین متخصص زنان در اصفهان مراجعه نمایید.

آیا اگر دو ماه متوالی قاعدگی نامنظم داشته باشیم باید به دکتر زنان مراجعه کنیم؟

تمامی بانوان بعد از دوره بلوغ معمولا دارای عادت ماهانه با دوره‌های ۲۵ الی ۳۰ روزه هستند که گاها ممکن است این مدت زمان با اختلالاتی مواجه شود و فرد در یک ماه دو بار عادت ماهانه شود و یا دو ماه متوالی پریودی رخ ندهد که در هر دو صورت بهتر است تا بانوان به متخصص زنان مراجعه کنند تا تغییرات هورمونی مورد بررسی قرار گیرند و اطمینان حاصل شود که مشکلی در پس این بی‌نظمی وجود ندارد.

آیا برای مصرف قرص ضد بارداری باید با دکتر زنان مشورت کنیم؟

قرص‌های ضد بارداری معمولا بر هورمون‌های بدن اثر گذاشته و ممکن است برای برخی از بانوان دارای عوارض باشد. به طور کلی بهتر است تا برای مصرف داروهای هورمونی این چنینی ابتدا با دکتر زنان مشورت نمایید و آزمایش‌های لازم و ضروری را انجام دهید.

دکتر زنان چگونه کیست تخمدان را تشخیص می‌دهد؟

اغلب بانوان زمانی متوجه کیست‌های تخمدانی می‌شوند که با مشکلات باروری رو‌به‌رو شده اند و یا بعد از چندین ماه تلاش و اقدام، باردار نشده‌اند. تقریبا می‌توان گفت که کیست‌های تخمدان به دلیل اختلالات هورمونی به وجود می‌آید و دکتر زنان معمولا پس از بررسی و سونوگرافی این مورد را تشخیص داده و درمان را آغاز می‌کند.

دکتر ریحانه صباحی چه جراحی‌هایی برای جوانسازی واژن انجام می‌دهند؟

تکنیک‌های مختلفی برای جوانسازی ناحیه تناسلی وجود دارد که دکتر ریحانه صباحی به انواع آن‌ها می‌پردازد. جراحی‌هایی مانند لابیاپلاستی، هودکتومی، واژینوپلاستی، پرینورافی، لیفت واژن و رفع تیرگی ناحیه تناسلی و … توسط دکتر صباحی انجام می‌شود.

در اصفهان کدام دکتر زنان، زایمان اختیاری انجام می‌دهد؟

دکتر ریحانه صباحی بعد از معاینه مادر و نوزاد و همچنین پس از بررسی سوابق پزشکی و آزمایشات، بهترین روش زایمان را به فرد پیشنهاد می‌دهد تا سلامت نوزاد و همچنین مادر به خطر نیفتد. انتخاب نوع زایمان همیشه باید طبق معاینات انجام شود.

چه زمانی زوجین باید برای درمان ناباروری به دکتر زنان مراجعه نمایند؟

در صورتی که زوجین به اندازه یک سال برای بارداری تلاش کنند و نتیجه‌ای حاصل نشود، باید به دکتر زنان و زایمان و نازایی برای رفع احتمالات ناباروری مراجعه کنند. افرادی که کمتر از این مدت برای باروری اقدام کرده باشند، در دسته افراد نابارور قرار نمی‌گیرند و در غیر این صورت باید حتما تا این مدت زمان صبور باشند.

دکتر ریحانه صباحی

متخصص زنان، زایمان و نازایی در اصفهان​
– نازایی و تشخیص و درمان
– بیماری های زنان و مراقبت از بانوان در سنین باروری و همچنین یائسگی
– مراقبت از دختران نوجوان و مشاوره در زمینه بلوغ و مسائل مرتبط با آن
– اقدامات تشخیصی از قبیل پاپ اسمیر، سونوگرافی ، اندومتریال بیوپسی، کوتریزاسیون وکرایو، IUI، آمنیوسنتر و انواع جراحی های زنان

مطالب مرتبط

6 پاسخ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *