دکتر ریحانه صباحی / بیماری های زنان / بهترین متخصص درمان زگیل تناسلی در اصفهان
۵ دقیقه
زگیل تناسلی در زنان

بهترین متخصص درمان زگیل تناسلی در اصفهان

آنچه می خوانید...

زگیل تناسلی یکی از بیماری های مقاربتی در میان خانم ها و آقایان است که امروزه بسیاری از اشخاص را درگیر خود کرده است. این مشکل معمولا در اثر رابطه های جنسی محافظت نشده ایجاد می‌گردد اما راه های پیشگیری دارد که در این مقاله ذکر خواهیم کرد. درمان زگیل تناسلی در اصفهان توسط دکتر ریحانه صباحی، دکتر بسیار خوب و باتجربه برای زگیل تناسلی قابل انجام است و اگر بیماری شما در این زمینه پیشرفت داشته است، می‌توانید با مراجعه به ایشان بهترین و سریع ترین تکنیک درمانی را انتخاب کنید.

زگیل تناسلی چه علائمی دارد؟

بیماری زگیل تناسلی برای هر فرد علائم مختلفی دارد. به طور کلی این بیماری که امروزه میان جوانان بسیار شایع شده است، نشانه های متفاوتی دارد.

  • احساس خارش یا سوزش در ناحیه بیرونی یا داخلی تناسلی
  • قرمزی، التهاب و تغییر رنگ پوست واژن یا دهانه واژن
  • احساس خارش و سوزش در هنگام ادرار کردن
  • خروج از مایعات و ترشحات غیرعادی از واژن
  • ترشحات سفید یا سبز روشن همراه با بوی بد و نامطبوع
  • بروز زخم و برآمدگی های حاوی مایع در ناحیه همراه با درد.
  • تغییر سایز در ناحیه تناسلی که این مورد اغلب در آقایان رخ می‌دهد.

در صورت داشتن هر یک از این علائم، بهتر است به دکتر زنان مراجعه کنید تا بهترین روش درمانی در کمترین زمان برای شما پیش گرفته شود.

عکس زگیل تناسلی

زگیل تناسلی چگونه تشخیص داده می‌شود؟

تشخیص زگیل تناسلی، بستگی به نوع زگیل و علائم مرتبط با آن دارد. در ادامه به چند تکنیک تشخیصی زگیل تناسلی که متداول تر هستند، اشاره خواهیم داشت اما باید توجه داشته باشید که با مشاهده علائم و مراجعه به بهترین متخصص زنان در اصفهان، باید اطلاعات اولیه مانند فعال بودن رابطه جنسی و مدت زمان برقراری آخرین رابطه و سن و موارد این چنینی را در اختیار پزشک قرار دهید.

  • معاینه بصری اولین کاری است که دکتر زنان برای بررسی های بیشتر انجام می‌دهد. این مورد شامل بررسی زخم‌ها، علائمی مانند خارش، قرمزی و تغییرات دیگر در ناحیه تناسلی است. در برخی موارد، پزشک ممکن است نمونه‌ برداری از منطقه آلوده جهت بررسی در آزمایشگاه نیز انجام دهد.
  • ممکن است در مواردی برای فرد بیمار، آزمایش خون تجویز کند زیرا آزمایش خون می تواند آنتی ‌بادی‌ یا آنتی ‌ژن‌هایی که به زگیل ‌های تناسلی مرتبط هستند را تشخیص دهد.

توصیه می شود که در صورت مشاهده هرگونه علامت یا عارضه مشکوک در ناحیه تناسلی، به دکتر زنان خوب در شهر خود مراجعه کنید. اگر تست پاپ اسمیر را به صورت دوره ای انجام دهید، حتما در صورت بروز این بیماری سریعا متوجه آن خواهید شد. پزشک با توجه به علایم، سابقه پزشکی و نتایج آزمایش‌ها، تشخیص صحیح و درمان مناسب را انجام می‌دهد.

روش های درمانی زگیل تناسلی

برای از بین بردن و درمان زگیل تناسلی راه های مختلفی وجود دارد اما این ویروس از زمان ابتلا در بدن فرد باقی می‌ماند و ممکن است که چندین سال بعد مجدد بروز کند. در ادامه به برخی از روش هایی که بیشتر استفاده می‌شود، اشاره خواهیم داشت.

درمان زگیل تناسلی با کرایوتراپی

کرایوتراپی زگیل تناسلی یکی از روش های موثر برای از بین بردن زگیل تناسلی می‌باشد. این روش با استفاده از انجماد و سرما درمانی، تاول های خفیف را برطرف کرده و سوزش و خارش ناشی از آن را به مرور زمان کاهش می‌دهد. افراد معمولا با مشاهده کاهش علائم، روند درمان را رها می‌کنند اما درواقع اگر کامل نشود، ممکن است که سریع با آن رو به رو شوید.

درمان زگیل تناسلی با لیزر

لیزر به طور مستقیم به زگیل تابیده می‌شود و با تهاجم بسیار کم به عمق آن ها نفوذ میکند و از درون بهبود را ایجاد می‌کند. در تکنیک درمانی زگیل تناسلی با لیزر، آسیب بافتی بسیار کم بوده و به مرور زمان احساس سوزش و درد بیمار در دهانه واژن و نواحی داخلی یا مقدی نیز کمتر خواهد شد.

جراحی زگیل تناسلی

گاهی اندازه و وسعت زگیل های تناسلی بانوان آنقدر زیاد است که با روش های کم تهاجم درمان حاصل نمیشود و نیاز است تا فرد با جراحی این مورد را برطرف کند. به طور کلی درمان زگیل تناسلی در هر زمان بسیار مهم است زیرا ممکن است که بسیار پیشرفته گردد و به سرطان دهانه رحم تبدیل شود.

درمان زگیل تناسلی با دارو

داروها برای زگیل تناسلی به طور مجزا کارساز نیستند اما اگر در کنار روش های دیگر از آن ها استفاده شود، قطعا نتایجی از خود باقی می‌گذارد.

بهترین دکتر برای زگیل تناسلی در اصفهان

زگیل تناسلی از بیماری هایی است که در صورت عدم توجه و عدم درمان پیشرفت بسیاری کرده و به بیماری های خطرناک و سرطانی مانند سرطان رحم تبدیل می‌شود. بهترین دکتر زگیل تناسلی در شهر اصفهان، دکتر ریحانه صباحی شناخته شده است که با استفاده از تکنیک های جدید به درمان این بیماری می‌پردازد. ایشان با سال ها تجربه و نتایج درمانی موفق در این زمینه، می‌تواند شما را در این زمینه راهنمایی کند.

آیا می‌توان از زگیل تناسلی پیشگیری کرد؟

استفاده از روش‌های محافظتی در روابط جنسی می‌تواند از انتقال عفونت‌های جنسی، از جمله زگیل تناسلی، جلوگیری کند. در صورتی که شخصی با عفونت زگیل تناسلی مبتلا است، بهتر است از روابط جنسی با او خودداری کنید تا از انتقال عفونت جلوگیری شود. همچنین، به شریک جنسی خود اطلاع دهید تا اقدامات لازم را برای درمان بگیرد. از استفاده مشترک از اشیا شخصی مانند حوله، لباس زیر، ابزار اصلاح و غیره با دیگران خودداری کنید.

دکتر ریحانه صباحی

متخصص زنان، زایمان و نازایی در اصفهان​
– نازایی و تشخیص و درمان
– بیماری های زنان و مراقبت از بانوان در سنین باروری و همچنین یائسگی
– مراقبت از دختران نوجوان و مشاوره در زمینه بلوغ و مسائل مرتبط با آن
– اقدامات تشخیصی از قبیل پاپ اسمیر، سونوگرافی ، اندومتریال بیوپسی، کوتریزاسیون وکرایو، IUI، آمنیوسنتر و انواع جراحی های زنان

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *